Çevreye Duyarlı, Kaliteli Hizmet, Estetik Görünüm

Asfalt zemin kaplama Serim Uygulamaları

Asfalt zemin kaplama

Asfalt zemin kaplama(Uygulama)

Asfalt son dönemlerde her yerde görülen ve zemin kaplaması dendiği zaman aklımıza ilk gelen seçenek olmaktadır. Artık ana yollarda caddelerde her zaman görmeye alışık olduğumuz bu zemin kaplama türü, pek çok yerde sıklık ile tercih edilmeye devam ediyor.

Foto / Galeri

Asfalt Kaplaması nedir.?

Asfalt son dönemlerde her yerde görülen ve zemin kaplaması dendiği zaman aklımıza ilk gelen seçenek olmaktadır. Artık ana yollarda caddelerde her zaman görmeye alışık olduğumuz bu zemin kaplama türü, pek çok yerde sıklık ile tercih edilmeye devam ediyor. Bu merkezlerden bazılarını sıralamak gerekir ise şunları söylemek doğru olacaktır; ilk olarak açık ve de kapalı otoparklarda asfalt kaplama devamlı kullanılıyor. Bunun yanı sıra site içi ulaşım yollarında ve basketbol sahası gibi pek çok alanda bu zemin kaplama türü ilk seçenek haline geliyor.

Asfalt; Havaalanlarında ve karayollarında beton asfalta bağlayıcı olarak kullanıldığı gibi, ayrıca su yalıtımında, elektrik sanayiinde, karo ve parke döşemesinde yapıştırıcı olarak da kullanılmaktadır.

Asfalt çimentoları
Okside asfalt (blown asfalt)
Sıvı petrol asfaltları
Asfalt emülsiyonları

Asfalt Kaplama Alanları ve Alternatif çözümler

Şehir İçi Şehirler Arası Yollar
Özel Site İçi Yollar
Açık Otoparklar
Kapalı Otoparklar
Fabrika Sahaları
Tenis Kortu ve Basketbol Sahaları
Asfalt yama işleri
Go-kart pistleri

Diğer Asfalt Uygulamaları