Çevreye Duyarlı, Kaliteli Hizmet, Estetik Görünüm

Yol Çizgisi & İşaretler Uygulamaları

Yol Çizgisi & İşaretler

Yol Çizgisi & İşaretler (Uygulama)

Yapışma gücü yüksek, kuruması çabuk, sürtünmeye dayanıklı, renk değişimi yapmayan yüksek performanslı mat boyadır..Farklı çeşitleri bulunan boyaların özel istek doğrultusunda temin edilebilir.

Foto / Galeri

1-) Klor Kauçuk Yol Çizgi Yapımı

Soğuk yol çizgi boyası, akrilik reçineden imal edilir. Soğuk yol çizgi boyası, +5 ile +40 C dereceler arasındaki hava koşullarında uygulanmasıyla birlikte, 5 dk ile 15 dk arasında gibi çok kısa sürede kurumaktadır.

Kullanılabildiği Alanlar
Şehir içi belediye yolları, şehir dışı devlet yolları, otoparklar ile otoyol ve ekspres yollarda kullanılmaktadır. Soğuk yol çizgi boyası uygulaması uzun ömürlü olmadığından trafik yoğunluğunun nispeten az olduğu yerlerde uygulanması tavsiye edilir.

Renk Seçenekleri ve Alternatif çözümler
Soğuk yol çizgi boyası isteğe bağlı olarak her renkten temin edilebilmektedir..
Uygulama Şekli

Daha önceden hazırlanmış olarak gelen soğuk yol çizgi boyası kamyon veya küçük el makineleri ile yüzeye püskürtülerek tatbik edilir. Ardından gelen cam küreciği ile uygulama sonlanır. Kuruma süresi 15 dk ve 30 dk arasında gerçekleşir. Uygulama sonlanıp kuruma gerçekleştikten sonra yüzey trafiğe açılır.

2-) Termoplastik Yol Çizgi Yapımı.?
Termoplastik yol çizgi boyası, toz halinde eritildikten sonra yolun üzerine cam kürecik dökülerek sıcak tatbik ile uygulanan ve yol üzerindeki görünürlüğünü uzun süre koruyan bir boya çeşididir. Katı reçinelerden elde edilen termoplastik yol çizgi boyaları (180-200) dereceye kadar ısıtılarak özel makineler aracılığıyla serme ve püsrkütme yoluyla uygulanır. NOT: 1-2 mm kalınlıkta uygulanması önerilmektedir.

Termoplastik Yol Çizgi Boyalarının Kullanıldığı Alanlar
Tüm şehir içi belediye yolları, şehir dışı devlet yolları ve otoyol/ekspres yollarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca trafik yoğunluğunun yüksek olduğu yerde yol çizgi boyalarının ve banket çizgilerinin kullanılmasını özellikle tavsiye etmekteyiz. Termoplastik Yol Çizgi Boyaların Sıcaklı Değerleri Yaklaşık [+5] ile [+35] arasındadır.

Diğer Asfalt Uygulamaları